fbpx

Dětská sebeobrana

[two_third]

Od 15.9.2014 začíná kurz bojového umění Wing Chun Kuen Phai. Tento kurz nahradi kurz dětské sebeobrany z minulého roku. Více informaci na stránce Wing Chun Kuen Phai.

Kurz je vhodný pro děvčata a chlapce od 5 – 12 let.

Cena kurzu je 1500 Kč za pololetí -/15 lekcí/ –od 15.01.2014.

Kurz dětské sebeobrany se koná každou středu od 17:00.

Kurz je určen převážně pro děti mladšího školního věku /první stupeň ZŠ/ nebo po individuální domluvě ohledně věku dítěte. Kurz je v délce tří měsíců a účastníků v hodině je max. 15 jak chlapci tak děvčata. Na cvičení není potřeba žádný speciální oděv. Je požadováno písemné prohlášení rodičů, že dítě může provádět jakoukoliv pohybovou aktivitu a to hlavně se zaměřením na gymnastické, silové a rychlostní prvky. Případně jaké pohybové omezení dítě má.

Kurz povede Bc. Tomáš Zika. Profesně se 18 let pohybuje v oblasti bezpečnostních složek a má dlouholeté zkušenosti s úpolovými sporty. V současnosti studuje VŠ v Brně se specializací na tyto sporty. Rovněž má zkušenosti s vedením dětí z pořádaných táborových aktivit.

Proč dětská sebeobrana

Každá osoba má právo bránit se proti jakémukoliv napadení a to jak verbálnímu tak fyzickému. Toto právo mají i děti.

Dítě je v tomto ohledu nejzranitelnějším a snadným cílem, který se stává obětí různých forem násilí. Žádný z rodičů si jistě nepřeje, aby se někdy jeho dítě s něčím takovým setkalo.

Každý rodič si naopak přeje, aby jeho ratolest byla sebevědomá, průbojná, měla dobrou fyzickou kondici a uměla si poradit v nestandardních situacích. Proto naučte své dítě jak se účinně bránit, jak předcházet krizovým situacím, a když už se do nich dostane, jak v takových situacích jednat.

[/two_third] [one_third_last]Girl being defiant[/one_third_last]

Nabízíme Vám kurz „DĚTSKÉ SEBEOBRANY“ kde Vaše dítě:

  • získá jak teoretické tak praktické znalosti z oblasti sebeobrany
  • naučí se, že ne každá situace se musí řešit agresí
  • naučí se jak reagovat v neočekávaných a krizových situacích
  • seznámí se s prvky bojových sportů a bojových umění
  • rozšíří si své pohybové dovednosti a zvýší fyzickou kondici.

I když si myslíte, že to co bylo v úvodu řečeno, se Vašemu dítěti nikdy nestane, nechte ho rozšířit si jeho obzory o nové pohybové dovednosti z oblasti bojových umění a bojových sportů, či už samotné sebeobrany. Dalším důležitým faktorem je zvýšení fyzické kondice, bez které se v dnešní době neobejdeme a dětem chybí.

Závěrem už jen vysvětlení, co je vlastně „sebeobrana“. Sebeobrana je samotné odvětví, které se řadí mezi úpolové sporty, kam dále patří bojové sporty a bojová umění.

„Cílem sebeobrany je zabránit tomu, aby se člověk stal obětí“.

1 thought on “Dětská sebeobrana

Comments are closed.