fbpx

Baletní přípravka

Filip Martinský DiS

Filip Martinský absolvoval Taneční konzervatoř hl. města Prahy (DiS.). Během studia tančil v souboru Bohemia Balet, kde taktéž prezentoval své choreografie.  Na Mezinárodní baletní soutěži v německém Mnichově získal 3. místo, na Mezinárodní choreografické soutěži v polské Bytomi 2. místo a na Mezinárodní baletní soutěži Plzeň 2018 1. místo a také Cenu za současnou choreografii The Century. Se svou choreografií Strange Fruit byl pozván na různá baletní gala a festivaly – Plzeň, Brno, Praha, Bratislava, Lodž, Bytom, Varšava. Po absolvování Taneční konzervatoře nastoupil do souboru Lenka Vagnerová & Company, působí také v divadle F. X. Šaldy v Liberci. Od ledna 2020 se stal sólistou Pražského komorního baletu.

Od 07.09.2020 nabízíme Taneční přípravku pro klasický balet. S Filipem se děti na začátku kurzu naučí techniku Borise Kniaseffa, což je klasický tanec převedený na zem, využívají se různé pomůcky – míče, tenisové míčky, palice, cvičení zábavnou formou s efektivním výsledkem, v doprovodu klasické piano hudby. Po zvládnutí základní techniky se přechází k tyči a la barre a na volnost au millieu, později skoky allegro, technika A. J. VAGANOVOVÉ.

U nás děti získají základy klasického baletu zábavnou formou s ponecháním jejich dětské osobitosti.
Zakládáme si na individuálním a přátelském přístupu. Chceme, abyste se u nás měli dobře a rádi se vraceli.

Program je určen holčičkám od 6 do 9 let, které mají rády tanec, chtějí se naučit správnému držení těla, rytmu, koordinaci a vnímání prostoru.

První ukázková lekce bude 07.09. od 16:00 – 17:00 a dále kurz bude probíhat každé pondělí v stejném časovém termínu.

Cena za 15 lekcí: 2000 Kč

S sebou: Přezutí, pohodlné oblečení a dobrou náladu.

Těší se na Vás Filip Martinský