fbpx

Kroužek Street Dance

[one_half]

Kdy: od 10.09. každý čtvrtek od 17:00.
Cena kurzu: 1500 Kč za 15 lekci.
Pro koho?

Pro všechny holky a kluky, kteří se chtějí nejen naučit tančit na oblíbené písničky a hlavně se chtějí bavit. Tento kroužek je určen převážně začátečníkům od 8 do 13 let. V případě zájmu mladších či starších dětí se můžeme individuálně dohodnout.

Co je street dance?

Street dance zahrnuje všechny pouliční tance, ve kterých si nachází stále větší oblibu mladá generace. Mezi taneční techniky a styly, které lze do Street dance zařadit patří hip hop new style, hip hop old style (klasický, počáteční hip hop), hype, funky, součástí toho je jako úplně první lockin’, dále pak poppin’ a house, ale také základní prvky break dancu.

[/one_half]

[one_half_last]

[/one_half_last]

Improvizace je základem většiny pouličních tanců, i když i zde najdeme promyšlené choreografické prvky, smíšené právě s improvizací.

Na hodinách se naučíme – po úvodním zahřátí – základní prvky a kroky a jejich spojování do tanečních variací a také hry, budeme pracovat na zlepšení pohybové koordinace, izolaci pohybů jednotlivých částí těla a jejich uvolnění strečinkem. Ve druhé části budeme pracovat na tvorbě konkrétní taneční choreografie.

Ve Street Dance nejde jen o to, zapotit se a vybít energii jako ve fitness. Důraz je kladen na rozvoj tanečního projevu, pohybovou paměť a celkovou tělesnou flexibilitu a kondici a především radost z pohybu.

2 thoughts on “Kroužek Street Dance

Comments are closed.