fbpx

Ruční lymfodrenáž

Dokonalá funkce lymfatického(mízního) systému je předpokladem pro zdraví každého člověka. Lymfodrenáž- ovlivnění mízního systému je zvláštní druh jemné techniky, která pomáhá rozproudit mízní systém a tak podporuje tok lymfy. Tím dochází k odstraňování škodlivin – toxických látek. Lymfodrenáž odlehčí Vašemu míznímu systému a současně napomáhá regeneraci organismu. Nevhodná skladba potravy, stresové situace a každé onemocnění zvětšuje zátěž našeho mízního systému, která se projevuje únavou, slabostí, vyčerpaností, ale také otoky kotníků, nebo dokonce zduřením a bolestivostí lymfatických uzlin. Osoby se zatížením končetin – jako jsou prodavačky, chirurgové, letušky apod., ale i sportovci – zvýšeně zatěžují mízní systém. Dokonce i každá fyzická námaha zvyšuje produkci zplodin v těle a proto je vhodná rehabilitace mízního systému formou lymfodrenáže. Ta je vhodná i tehdy, když únava nohou, například po rušném dni, Vás doslova nutí položit si nohy co nejvýše. Nelze opomenout i kosmetický účinek, především v boji proti celulitidě, která vzniká jak je známo především z důvodu usazených odpadních látek v podkoží, což má za následek tzv. pomerančovou kůži. Pomocí lymfodrenáže můžeme docílit velkého pokroku v odstranění celulitidy.

Účinek manuální lymfodrenáže:

Napomáhá k celkové detoxikaci organizmu, zlepšení fyzické kondice až o 15%, je i určitou prevencí proti nádorovým onemocněním.

Posiluje obranyschopnost, snižuje nebo odstraňuje otoky, pomáhá odstraňovat pocit těžkých nohou či křeče po dlouhé zátěži, rehabilitace sportovců – rychlejší regenerace po úrazu, fyzické zátěži, turistice, sportu. Celulitida (celulita), obezita, zlepšení stavu pokožky (akné, lupénka…), detoxikace těla, po liposukcích.

Lymfodrenáž trvá max. 60 min.

Absolutní kontraindikace (lymfodrenáž nesmí být prováděná) – nádorové onemocnění, které není v remisi, aktuální bakteriální nebo virové onemocnění, hnisavá rána, jakýkoliv zánět.

Relativní kontraindikace – bolestivá menstruace, těhotenství, vysoký TK, onemocnění jater, ledvin, zvýšená funkce štítné žlázy apod. – se souhlasem lékaře.

Ceník

30 min 400 kč
40 min 450 kč
60 min 750 kč