fbpx

TRX – závěsný systém

 

V poslední době se závěsný system stává stále vyhledávanější sportovní aktivitou. Proč? Protože tento systém nabízí mnohem více funkcí, než drahé a velké cvičební stroje. Jeden kus nářadí vám nabídne neuvěřitelnou variabilitu cviků, které jsou efektivní a mají vliv na vaši kondici i postavu.

Co to vlastně je závěsný systém a v čem spočívají jeho přednosti?

Závěsné cvičení rozvíjí tělesnou sílu pomocí funkčních pohybů a dynamických poloh. Jde o formu posilování s vlastní vahou, která zlepšuje hluboký stabilizační systém (vnitřní svaly upnuté k páteři). Tím si zlepšujete držení zad, stav páteře a svalů, které ji obklopují, celkové držení těla. Silné jádro, tedy hluboký stabilizační systém, nazývaný také CORE, se přitom stává základem pro všechny účinné a efektivně prováděné pohyby vašeho těla. Jednoduše řečeno, pokud chcete zlepšit svoji kondici a zdravotní stav, měli byste začít právě u tohoto systému, jež podpoří a zlepší vaše CORE.

Jedna pomůcka se skládá z dvou zavěšených spojených popruhu, na konci jsou madla na ruce a nohy.

Jeden kus nářadí vám umožní provádět téměř nekonečné množství cviků. Obtížnost si každý může nastavit individuálně dle zavěšení. Takže je vhodné pro začátečníky i pokročilé.